מכשירים ניידים נקראים באירופה 'פלטות'. זאת משום הצורה השטוחה משהו שלהן. אלו מכשירים שניתנים להוצאה ולהרכבה בקלות ובמהירות. אי לכך גם נקראים – 'נשלפים'. בארץ הן מקובלות הפלטות בעקר כ'שומרי מצב'. (ראה 'סוגי טיפולים ').
כאן דוגמא לפלטות עליונות. הבסיס עשוי מחומר אקרילי, ממנו יוצאים החוטים הפעילים כמו ווים, קשת, קפיצים וכד\'.

 

המכשירים הנשלפים התפתחו מאד באירופה במאה הקודמת. שם התפתחו המכשירים עד כדי פתרון לכל לקויי הסגר על כל סוגיהם ותיקון עמדות השניים במרבית ליקויי הסגר. המכשירים הנשלפים יכולים לפתור הרבה מאד בעיות בעמדות השיניים.

לא צריך להרכיב את הפלטות לאורך כל שעות היממה. בדרך כלל מספיקה הרכבה של הפלטות לאורך כל שעות השהייה בבית. או אז אין מפגם אסטטי לאנשים שההופעה החיצונית מחוץ לבית חשובה להם מאד.

להלן דוגמאות של פלטות תחתונות:

אפשרי גם שלוב של מכשירים נשלפים ומכשור קבוע. בעקר לתקופת העיגון שאחרי איזון הלסתות. אפשר להוריד את המכשור הקבוע בכל הלסת העליונה, וגם בחזית התחתונה. כך אין מפגם אסטטי של המיכשור הקבוע, אפשר להרכיב את הפלטה והגומיות רק בבית, וכך אפשר להמשיך ולקבל שמוש מושכל בגומיות בין ליסתיות:

  

מכשירים ניידים יכולים לפתור בעיות שונות וקשות שמכשירים קבועים לא יכולים לפתור. מדובר בעקר באיזון לסתות. ראה 'סוגי טיפולים'.

הלסתות צריכות להיות מאוזנות תלת ממדית. לדוגמא – כמו מכסה לקופסא. כלומר ביחסים הרוחביים, ביחסים החזיתיים וביחסים האנכיים. אצל הרבה אנשים קיימים עיוותים ביחסים בין  לסתות. בדרך כלל האנשים לא מודעים לעיוותים האלה. צריך מומחה ליישור שיניים כדי לאבחן את חוסר ההתאמה בין הלסתות. רק אורתודונט שמומחה במכשירים ניידים יודע איך לאזן בין הלסתות. למעשה אפשר לקרוא לאיזון הלסתות אורתופדיה של הלסתות.

לסתות מאוזנות חשובות מאד לתפקוד הנכון של הלסתות. התיפקוד הוא כל התנועות והפעולות שאנו מבצעים עם הפה. יש הרבה בעיות בלסתות שאנשים סובלים מהם. בדרך כלל הם אפילו לא יודעים שהבעיה היא ביחסים המעוותים בין הלסתות.

לדוגמא: אנשים סובלים מקליקים כשהם פותחים וסוגרים את הפה. לעתים קליקים אלה מלויים בכאבים וקשיי לעיסה.

במקרים קשים, בזמן פיהוק חזק הלסת נתפסת כשהפתיחה מקסימלית והם לא יכולים לסגור את הלסת למצב הרגיל. או אז צריך להבהיל את המסכן לבית החולים כדי לשחרר את הלסת התפוסה כדי שתחזור למצב הנורמלי.

איזוני לסתות המבוצעים במרפאתנו פותרים את כל הבעיות האלה.

המכשיר הזה לא כואב לא בהרכבה ולא אח'כ. לוקח יום יומיים להסתגל למכשיר. אח'כ המכשיר כבר לא   מפריע בכלל. אבל צריך כל ערב לזכור לצחצח טוב את המכשיר, את השיניים,  ואת החך באופן יסודי.

מעונינים לדעת עוד על איזון לסתות? התקשרו אלינו: 054-4875530 או השאירו פרטיכם בטופס