במקרים שהיחס בין הלסתות מעוות מאד, אין ברירה והתיקון צריך להיות בניתוח. ניתוחים כאלה מבוצעים רק אחרי גיל 18. זאת כשברור שכל תהליכי הצמיחה הסתיימו.

בהרבה מהמצבים האלה טיפול אורתודונטי מוצלח, בגיל מוקדם, היה פותר את הבעיה או לפחות מקטין את היחס המעוות בין הלסתות עד כדי כך, שלא היה הכרח בביצוע הניתוח. הטיפול האורתודונטי הוא באיזון הלסתות. אם הטיפול האורתודונטי מבוצע בזמן הנכון, בצורה מיומנת ומקצועית, וקיים שיתוף פעולה טוב, ברוב רובם של המקרים מצילים את המתרפא מביצוע ניתוח.  לכן הכורח בניתוח דרוש רק במצבים שהילד לא הובא לבדיקה בגיל צעיר, או שטיפול אורתודונטי לא עזר, או חלילה נכשל.

ניתוחים כאלה מבוצעים רק במרכזים רפואיים גדולים. צריך להיות שיתוף פעולה בין הרבה גורמים בבית החולים. קיימים הרבה בעיות שצריך שיטופלו  לפני הניתוח, בזמן הניתוח וגם בעיות שנווצרות לאחר הניתוח.

על פרטי הביצוע הכירורגי, רצוי להתעניין במרכז הרפואי עצמו. במרפאה שלנו נוכל לייעץ לכם, על כל הפרטים שתרצו לקבל.
לפני הביצוע של הניתוח לאיזון הלסתות, צריך להכין כל לסת בנפרד כדי ששתי הלסתות תתאמנה אחת לשנייה בדיוק המקסימלי האפשרי לאחר ביצוע הניתוח.

בהכנת הלסתות לניתוח, באה המומחיות של המרפאה. צריך לבדוק לפרטים את המצב הסופי הרצוי שיהיה בין הלסתות. זה מצב תיאורטי. זה מצב שאי אפשר לחקותו בתנועות הקיימות של הלסת התחתונה במצב המעוות.

בשיתוף פעולה הדוק עם המחלקה לכירורגיה של הלסתות (זו המסוימת שאצלה יבוצע הניתוח), מייצרים בהדמיה מעבדתית את היחס העתידי הרצוי בין הלסתות. לפי הדגם הזה מיישרים את השיניים בכל לסת בשלושת הממדים. רק כששתי הלסתות מתאימות זו לזו במצב העתידי, מבוצע הניתוח לפי הכללים האלה. 

 

מעונינים לקבל ייעוץ? התקשרו אלינו: 054-4875530 
או השאירו הודעה בצירוף שמכם ופרטי התקשרות בטופס