מידע כללי חשוב

מידע כללי חשוב:
במרפאתנו אנחנו שואפים, וברוב רובם של המקרים מצליחים להגיע לשתי הלסתות עם שינים מסודרות בקשת טובה, והיחסים בשלושת הממדים נכונים. או אז מערכת השיניים תפקודית, בריאה, יפה ויציבה:
תפקודית: זה התפקיד של מערכת הלעיסה. וכך צריכה הלעיסה לתפקד טוב. המערכת צריכה לנגוס טוב את החתיכות הגדולות שמגיעות לפה. המערכת צריכה להקטין את החתיכה הגדולה שננגסה לחתיכות קטנות יותר. ולבסוף לטחון את האוכל לעיסה שתהיה קלה לעיבוד במערכת העיכול. כדי להגיע לתנועות של הלסת התחתונה לתפקוד נכון צריך להיות איזון נכון בית הלסתות.   איזון בין הלסתות   מבט פרונטלי על הלסת   מבט צדדי על איזון הלסתות
וכאן המבט על הלסת התחתונה עם המקבע המודבק, ומבט מלמטה על יחסי שתי חזיתות השיניים:
לסת תחתונה עם מקבע מודבק              חזיתות השיניים

1. מגיל שלוש צריך לקחת כל ילד\\ה לביקורות קבועות אצל מומח\\ית לרפואת שיניים לילדים לביקורות תכופות ועקביות. גם לקבל ייעוץ בקשר למתן טיפות פלואור.
2. משבקעו שיני החלב הראשונות, צריך לצחצח לילד את השניים ערב ערב.
3. מומלץ מאד לקחת כל ילד\\ה בגיל  8-9 שנים לאורתודונט מומחה לטיפולים מוקדמים, כדי לאתר בעיות מוקדם ככל האפשר. כך אפשר לעיתים קרובות למנוע עקירת שיניים קבועות בעתיד, לשרש הרגלים מוקדם ככל האפשר ועוד. ברפואה מודרנית 'שם המשחק' הוא מניעה!
4. כשילד צריך טיפול שיניים ו\\או יישור שיניים והילד מפחד, אפשר ורצוי להביאו לשיחה בלבד במרפאתנו. שיחה אחת או שתיים תביא את הילד להסכמה לטיפול. במקרה הצורך שימוש בהיפנוזה מחולל פלאים.
5. כשיש הרגלים לא טובים שקשורים לראש ולפנים (למשל מציצת אגודל), צריך לדאוג לשירוש ההרגלים מוקדם ככל האפשר. מומלץ לעשות זאת במרפאה שבה אנחנו מומחים לגמילה מההרגלים המסויימים.
6. כאשר ילד\\ה נמצאים בטיפול ליישור שיניים מומלץ מאד שההורים יעקבו מקרוב אחרי הטיפול. כך הם יוכלו לעזור לילד בטיפול היום יומי. שיתוף הפעולה מאד חשוב. לכן מעקב צמוד ועזרה מיידית כשיש תקלות, מאד מומלץ.
7. לבוא עם הילד לטיפולים במרפאה לעיתים קרובות. זה חשוב כדי לדעת במה הילד מתקשה, וגם כדי לעודד אותו בבית כשהטיפול מתקדם יפה.
8. במקרה שיש שאלות בקשר לטיפול המבוצע, אל תהססו לשאול את כל השאלות את ד"ר רודולפסון. ( כנסו לספריה של שאלות ותשובות – ראו סרגל עליון )כהרגלו, ד"ר רודולפסון מסביר הכל עד לפרטים, ועד שכל השאלות יובהרו עד הסוף הוא לא ירפה.
9. במקרה וילדכם נמצא בטיפול אצל רופא שיניים אחר, ויש לכם שאלות ואתם לא מקבלים תשובות מספקות מהרופא המטפל, לא צריך להסס ולבקש דעה שנייה ממומחה אחר. אנחנו במרפאה אמונים על ייעוצים כאלה. אם אחרי בדיקה כזו יש לנו דברים להבהרה אנחנו מתקשרים לרופא המטפל ודואגים לגישור על כל אי ההבנות.
10.  לאחר סיום הקיבוע (שמירת התוצאה הסופית) צריך להיות במעקב המרפאתנו כל שנה. צריך לבדוק אם המקבעים טובים, אם הכל יציב ובריא. צריך לעקוב אחרי בקיעת שיני הבינה וכיו'ב.
למידע ופרטים נוספים חייגו 054-4875530 או מלאו את טופס צור הקשר