למרבית רופאי השיניים שיני הבינה משמשות 'כסדין אדום' והם ממליצים בצורה שגרתית לעקור אותן. בהרבה מאד מקרים העקירות האלה ממש מיותרות לגמרי! 

בתצלומים כאן נראה את מצב שיני הבינה לקראת סוף 1988. מצד ימין למטה רואים שן בינה שנמצאת במצב ברור של כליאה.
היא מכוונת לתוך הטוחנת שלפניה. עם צמיחת הלסת התחתונה אחורה, הזדקפה שן הבינה. שנתיים אח'כ הטוחנת התיישרה ואכן לאחר עוד כשנתיים בקעה לתפאת לקשת השיניים.

אנחנו רופאי שיניים צריכים לעשות הכל כדי להציל שיניים. כל שן היא כביכול הפציינט שלנו. אנחנו במרפאה מאד שמרנים. להחלטה על עקירה צריכים להיות ביסוסים רציניים. לכן לפני כל החלטה כזו יש הרבה בדיקות, מדידות, שיקולים. צריך לבדוק את המצב קלינית בפה. צריך לבצע צילומי רנטגן מדויקים, לעיתים מכמה כיוונים שונים. או אז, רק אם אין ברירה אנחנו מסכימים שתתבצע עקירה.

כאבים שבאים משיני הבינה בהחלט לא מחייבים אוטומטית עקירתן המיידית. כאבים באים מדלקת סביב הכותרת של שן הבינה הבוקעת. שן כלואה שעדין לא מבצבצת לא כואבת. במרפאה שלנו אנחנו מסבירים את התהליך, מתרגלים את דרך הצחצוח הנכונה, אולי שימוש בתכשירי חיטוי מיוחדים. לעיתים קרובות בעזרת טיפולים קלים יחסית יכולים להציל את שיני הבינה.

 

במרפאתנו נוכל לבדוק את הנושא מכל הכוונים ולייעץ מה הדרך הנכונה לטיפול בשיני הבינה שלך.

יש מקרים בהם שיני הבינה כלואות בצורה חלקית במקרים כאלה, בשיטות אורתודונטיות מיוחדות אנחנו מזקפים את שיני הבינה בצורה טובה. או אז הן מפסיקות ליצור בעיות ומתפקדות כמו כל שן בריאה בפה.

בתצלום הפנורמי כאן למטה תראו מצב נדיר. לרוב רובם של האנשים יש שלוש טוחנות. נדיר מאד מאד שיש ארבע טוחנות. בצד שמאל של התצלום תראו שטוחנת שלישית (שן הבינה), והטוחנת הנוספת התנגשו. שתיהן לא תוכלנה לבקוע. הטיפול מסובך ולא כאן המקום להסבירו. מה שחשוב מאד בעניין הזה, שאסור להתחיל טיפול אורתודונטי בלי לקבל את כל המידע גם על שיני הבינה.

מעונינים להתייעץ בנוגע לשיני בינה? התקשרו אלינו: 054-4875530 או השאירו פרטיכם בטופס