לעיתים שיניים לא בוקעות אלא רק בחלקן, ולא מספיק כדי להגיע במגע תפקודי עם השיניים ממול. ראה תפקוד מערכת השיניים.
במקרה שלפנינו בצד שמאל למטה יש שן שבקעה רק מעט ונתקעה. גם אחרי יצירת מקום היא נשארה תקועה בעקשנות. הדבקנו על השן קוביה ועם גומיה מתחנו את השן כלפי מעלה. בתמונה השמאלית משן במקומה בתוך הקשת התחתונה.
        
ובסיום הטיפול:

לעיתים, בעיקר אצל מבוגרים, כותרת של שן נרקבת לגמרי ונשברת. האפשרויות הן או לעקור את השורש או לבנות על השורש כתר. דבר זה לא אפשרי במצב הזה, כי אין לכתר מספיק חומר שן להתפס בו. או אז באה שיטה אורתודונטית טובה שנקראת הבקעה מאולצת.
געתון מצב ראשוני        
כאן רואים שהניב נרקב והכותרת נשברה. ואז צריך להבקיע את שארית השורש. אחרי סתימת שורש מייצרים וו מיוחד, אותו מדביקים בתוך תעלת השורש. וו זה משמש לתפיסת הגומיה. הגומיה מושכת את השורש לאט לאט לבקיעה מחודשת.

       
לפני הגדם של השן יוצרים 'דמי שן' שתכסה את המקום הפגום. כך הפציינט יכול ללכת לכל מקום ואף אחד לא יודע שהאיש בטיפול אורתודונטי. בתמונה האמצעית רואים מלמטה את הגומיה הנתפסת בגדם ולפניה ה 'כאילו שן'. בתמונה השמאלית רואים את השן לאחר השחזור השיקומי. וכך נראה המצב הסופי לאחר השיחזור.

    במקרה המוצג כאן הניב קצר מידי. אפשר להאריכו בהתקנת מכשור קבוע ברוב שיני הלסת העליונה. טיפול יותר ארוך, יקר, ולא אסטטי.  בטיפול פשוט יחסית, אפשר בעיגון שתי שיניים בלסת תחתונה, ועם גומיה שהנערה הרכיבה בעצמה, למשוך את הניב בתקופה קצרה להתארך לפי הצורך.  
 את הגומיה הנערה מרכיבה בקלות בעזרת מקל פלסטיק אותם היא מקבלת מאיתנו.    
 לאחר כחודשיים קבלנו מצב סופי מצוין. שתוף הפעולה היה מושלם.  

  

מעונינים לקבל ייעוץ? התקשרו אלינו: 054-4875530
או השאירו הודעה בצירוף שמכם ופרטי התקשרות בטופס