טיפול בנסיגות חניכיים

לעיתים מופנים למרפאתנו מתרפאים אצלם קיימים שניים שעומדות מחוץ לשורה. או אז קורה שהשורשים בולטים אל מחוץ לעצם הלסת. הכנסת השניים לקשת משפרת את מצב החניכיים, ומונעת המשך אבוד עצם שמחזיקה את השן. העצם שוב יכולה לעטוף את השורשים. אם טיפול כזה לא מבוצע מאבדים את השניים. 

  

בימין נסיגת החניכיים הקשה. חצי מהשורש חשוף. דלקת קשה. נסיגת עצם מסיבית. משאל המכשור הקבוע שהרכבנו. ה'אצבע' היא זו שלוחצת את השורש לתוך מרכז הלסת התחתונה.

בתמונות למטה רואים בימין את המכשור בסוף הכנסת השורש לתוך פנים העצם. החניכיים התרפאו ללא התערבות ממומחה למחלות חניכיים. בתמונה משמאל: בסיום הטיפול בשורש השן, מבוצע מקבע מודבק. המכשור מורד רק אחרי וידוי שהכל יציב.

  

             
יש מצבים שנסיגת חניכיים גורמת לנזק בלתי הפיך עקב יישור שיניים. זה קורה כשטיפול הוא לא מיומן ומקצועי. זאת כשהשיניים לא הועמדו במקום הנכון על הלסת. זה גם כולל שבמרפאה לא שמו לב לחשיבות.

לנו במרפאה לא היה ואין במרפאתנו לשום מתרפא נסיגות חניכיים אם יש שיתוף פעולה מלא בכל נושאי ההיגיינה. במרפאתנו מקבלים הרבה הסברים, מוטיבציה ותרגול על הצחצוח הנכון. או אז רמת הצחצוח והמודעות עולה. כך יוצא שבוגרים שעברו טיפול אצלנו חשופים הרבה פחות לנסיגות חניכיים, עששת ושאר מיני מרעין בישין.

אצל מבוגרים יש לעיתים מזומנות שיניים קדמיות תחתונות שמתחילות להיות ניידות. משותפת להרבה אנשים באוכלוסיה. רוב האנשים לא למדו בצורה מסודרת איך לצחצח שיניים נכון. גם אם לימדו אותם תיאורטית, הם לא תרגלו את הצחצוח בצורה טכנית – ביצועית בהדרכת שיננית.

לכן רוב האנשים לא מצחצחים טוב את השניים התחתונות הקדמיות. דלקות קשות וקבועות באיזור זה גורמות לנסיגות חניכיים קשות. או אז אחזקת העצם שם נהיית מאד בעייתית והשניים מתחילות לזוז. במרפאתנו אנחנו מבצעים כשגרה מקבעים תחתונים. אלה מחזקים את השיניים זו לזו וכך מאריכים את תוחלת החיים של השיניים בפה להרבה מאד שנים נוספות.

מעונינים לקבל ייעוץ בנוגע לנסיגת חניכיים? התקשרו אלינו: 054-4875530 
או השאירו הודעה בצירוף שמכם ופרטי התקשרות בטופס