לעיתים רחוקות (למזלנו) שיניים לא מוצאות את דרכן לבקוע נכון לקשת השיניים. הן נשארות תקועות בתוך הלסת. זו תופעה שכיחה בשיני הבינה. שיניים אחרות שיש איתן בעיות הם הניבים העליונים. שיניים אחרות בד'כ בוקעות ולא נשארות תקועות בעצם, אך יש כמובן חריגים. הסיבה העיקרית שהניבים העליונים נכלאים יותר משיניים אחרות היא שהן מתפתחות מאד גבוה בלסת עליונה. בתנ'ך הם נקראים 'שן העין' ולא בכדי. לניב יש דרך ארוכה עד לבקיעה. אם בדרך הבקיעה קיימת הפרעה ואפילו קטנה, השן מוסטת מדרכה המקורית ונתקעת. שני הניבים שבתמונות הבאות התבלטו מתחת לשפה עליונה ולא בקעו. בוצעה חשיפה שלהם. בתמונה הימנית הניב אחרי החשיפה, בתמונה השמאלית מנגנון המשיכה של הניב השני לקשת. הקפיץ יצר מקום לניב ושומר על המקום לאורך משיכתו לקשת:

  

בסיום סידור הניבים, אי אפשר להבחין שהייתה בעייה חמורה, שנפתרה בצורה מושלמת.

  

CT. צריך למקם בדיוק היכן השן הכלואה ולקבל מידע תלת מימדי על העומק, ציר האורך של השן וכיו'ב. הכנות נוספות שצריך לבצע הן מדידות מדויקות של הרווח הקיים לניב הכלוא בקשת השיניים. לעיתים הכליאה באה מחוסר מקום לכותרת השן בקשת השיניים. ואם כך, צריך ליצור מקום כדי לאפשר לשן להגיע למקום הנכון.

צריך להכין מיכשור קבוע כדי שנקבל כוחות עיגון, אליהם אפשר יהיה למשוך את השן. כשהכל מוכן צריך להגיע אל השן ולקשור אותה. מרדימים את האיזור ומבצעים את החשיפה. מאד חשוב שהאורתודונט יהיה נוכח בניתוח. האורתודונט מבצע את ההדבקה של הסמך(קובייה) על הכותרת במקום מאד מסוים.

כך הוא יודע בהסתכלות ישירה מה עמדת השן, מתכנן את המשיכה, מדביק את הסמך בעצמו ומכוון את חוט המשיכה בדיוק לפי התכנון של שלבי המשיכה. עוד מידע ב'סוגי מכשירים' בערך של'משיכת שיניים כלואות'. תמונות תתווספנה בעתיד הקרוב.

 
 
מעונינים לדעת עוד על טיפול בשיניים כלואות? התקשרו אלינו: 054-4875530 או השאירו פרטיכם בטופס