טיפולים לשירוש הרגלים

ישנם מיני הרגלים שפוגעים ביציבות של מערכת הלסתות והשיניים. אלה הרגלים שפוגעים באסטטיקה, בתפקוד, בבריאות וביציבות של המערכות.
מדובר בעקר בהרגלים הבאים: מציצת אצבע\\ות או אגודל\\ים. פה פתוח\\פעור, נשימת ,נשימת פה. דחיפת לשון בדיבור ו\\או בבליעה.
כל אחד מהנושאים הנ'ל הוא נושא גדול וכבד, ודורש הרבה עבודה ומאמצים כדי לשנותו. 
בתמונות למטה נראה איזה נזק גורמת הלשון. זו דחיפת לשון חזקה בדיבור ובבליעה. השניים הקדמיות במרווח אנכי של חמישה ממ\'. הנער שיתף פעולה טוב בתרגולים שהוגדרו לו במרפאה שלנו. תוך כמה שבועות של תרגולים מאומצים הוא נגמל מדחיפת הלשון

     
לאחר טיפול מוצלח מאד הצלחנו להביא את הסגר למצב בריא ותפקודי: 
 
    
שלב ראשון הוא אבחון ההרגל. בדרך כלל ההורים לא מאבחנים בעיה כזו. גם אם כן, הם לא מייחסים לה חשיבות מספיקה. גם הטיפולים השגרתיים בהרגלים אלה הם לא מספיק עמוקים ומקיפים עד כדי שירוש ההרגלים. 

תמונות אלה צולמו בזמן בליעה. הילדה לא 'עשתה הצגה'.  בהרגלים לקויים אלה, ככה לוחצת הלשון בכל בליעה, ובדרך כלל גם בדיבור.
 

 
למטה מימין שוב דוגמא לדחיפת הלשון בבליעה. הורים לא יודעים לשים לב לבעיה הזו והנזקים שהיא גורמת – בתמונה משמאל. הלשון לא נותנת לשניים לבקוע – לא נותנת להן להגיע לתפקוד – ללעיסה טובה. שוב סיבה חשובה לבדיקה בגיל מוקדם.
 
  
                

במרפאתנו אנו מאבחנים ומטפלים בכל הבעיות שהוזכרו למעלה. פירוט נוסף בקטעים הבאים:
 

מציצת אגודל\\אצבע\\ות

יש מספר רב של וריאציות של מציצת אצבע\\ות. את כולם מומלץ מאד לגמול בהקדם, ברגע שהדבר ניתן. קודם כל ההורה צריך לשאול את עצמו אם הבן\\בת כבר מספיק בוגרים לתהליך הזה. אם גומלים אותם 'בכוח', עלולים לגרום נזק. אם הילד לא מספיק בוגר צריך לנסות להניעו בכל מיני צורות שכנוע – כמה דבר הגמילה הוא מאד חשוב. רק כשהילד עצמו רוצה להיגמל ויעשה ניסיונות נפל, או אז אפשר לעזור לו בצורה טובה מאד. במרפאתנו התמחינו בצורה  טובה מאד, לגמול ילדים ומבוגרים להיגמל ממציצה. זה בדרך כלל תהליך שדורש מפגש אחד או שניים. יש שנדרשת גם התערבות של היפנוזה .
 

פה פעור

זהו מפגם אסטטי מאד רציני. פה פעור בדרך קבע נותן חזות של אדם לא חכם. מצב כזה יביא לבעיות בסביבתו הקרובה, בעיות בחברה ובעיות בעבודה. צריך בדחיפות לאבחן את הסיבות למצב הזה ולטפל בכך מוקדם ככל האפשר. הטיפול בדרך כלל לא פשוט והוא כולל עזרה של מומחים בשטחים שונים. במרפאתנו יש לנו הצלחות רבות בטיפול כזה.
 

נשימת פה

נשימת פה היא מפגם בריאותי, מפגם אסטטי, שגורם גם נזקים בפה. צריך לאבחן מהיכן נובעות הבעיות? האם זו בעיה גנטית? האם זה הרגל כתוצאה ממחלה  בעבר, או אלרגיה. בבעיות הנשימה לעיתים צריך לערב מומחה אף אוזן גרון. קיימות לפחות עשר סיבות למה רע לנשום דרך הפה, וסיבות אחרות, למה חשוב לנשום דרך האף. במרפאתנו התמחינו בעזרה בבעיות האלה ובפתרונן הטוב.

דחיפת לשון בדיבור ו\\או בבליעה

הרגל זה הוא מהפוגעים הגדולים במערכת הלסתות והשיניים. מצב כזה יביא לבעיות בסביבתו הקרובה, בעיות בחברה ובעיות בעבודה. צריך ללמד את הילד כיצד להגות נכון את האותיות הבעייתיות. בדרך כלל אלה ההיגויים של האותיות השורקות: ס, ז. צ, ולעיתים גם ש. במרפאתנו אנחנו נותנים את הכילים והשיטות כדי לפתור את הבעיות. חשוב לציין שללא תרגולים תמידיים לאורך זמן, יום יום לא ניתן להתגבר על הליקויים האלה.

צריכים ייעוץ בנושא שירוש הרגלים? התקשרו אלינו: 054-4875530 או השאירו פרטיכם בטופס