אלון מאלון שבות שואל:
'שקר החן והבל היופי' האם יישור השיניים מתבצע רק לצרכים אסטטיים?                                        
דעתו של ד"ר רודולפסון: אני לא מזלזל בצד האסטטי. לדעתי כולנו גם ב'לא מודע' קודם כל מסתכלים בקנקן ורק אחר כך במה שיש בו. אבל מעבר לאסטטיקה, יש גם צדדים רפואיים, תפקודיים ויציבותיים שבגינן צריך לבצע יישור שיניים.

ניצה מקבוץ ניצנים שואלת:
בהרצאה שנתת דברת על הצדדים התפקודיים בגללם חשוב הטיפול האורתודונטי. מהם צדדים אלה?   
ד"ר רודולפסון מזכיר את מה שהסביר בהרצאתו: רובנו רואים את מערכת הלעיסה כמכילה את השיניים בלבד. למעשה זו מערכת מסובכת של פרק, שרירים, מערכת הפעלה וכיו'ב. בלעיסה, בדיבור ובליעה כל המרכיבים הנ'ל צריכים להיות בשווי משקל ולתפקד בצורה חלקה ומאוזנת. זו הכוונה לתפקוד הנכון. על יציבות המערכת דובר בפרק 'על הקיבוע'. בריאות השיניים והחניכיים ברורה לגמרי ותלויה מאד בעמדת השיניים. כל אלה נותנים את החשיבות הבריאותית הגופנית והנפשית.

יפה היפה שואלת:
מה הצרכים הדרושים כדי שיהיה חיוך יפה והופעה אסטטית?  
ד"ר רודולפסון מסביר: ראשית השיניים צריכות להיות מסודרות בצורה נכונה. כדי שהחיוך יהיה יפה ושובה לבבות גם החניכיים צריכים להיות בריאים, כלומר שמירה על היגיינה טובה. השפה העליונה צריכה להיות ארוכה מספיק כדי שלא תהיה חשיפת חניכיים גדולה מידי. הנשימה צריכה להיות באופן אוטומטי דרך האף, ראי שרוש הרגלים. השפתיים צריכות להיות סגורות בזמן שהפה לא מתפקד. כל אלה ואחרים, נותנים מראה יפה ואסטטי לפנים. לכל אלה יש חשיבות אישית, חברתית ותפקודית.

רוצים להתייעץ? התקשרו אלינו: 054-4875530 או השאירו פרטיכם בטופס
ונחזור אליכם בהקדם.