יחיעם מקיבוץ יחיעם שואל:
לשם מה צריך מקבעים מודבקים?                                       
ד"ר רודולפסון עונה: מקבעים מודבקים  מרכיבים לשיניים קדמיות. בדרך כלל לחותכות התחתונות. די נדיר שיוצרים מקבעים מודבקים לשיני החזית העליונה (ראה 'טיפולים לשמירת מצב').  המקבעים נועדים לשמור את מצב סיום יישור השניים לשנים ארוכות.

שלומי משלומי שואל:
מה המעלות של מקבעים מודבקים?            
תשובת ד"ר רודולפסון: מקבעים תחתונים, אם מתפקדים אתם טוב, שומרים בצורה מצויינת את התוצאה הסופית של יישור השיניים לשנים רבות ללא צורך בבצוע שום תהליך אחר.

ממשיך שלומי ושואל:
מהו התיפקוד הטוב איליו אתה מתכוון?           
ראשית צריך להימנע מנגיסות חזקות של אוכל קשה. כוחות חזקים על הדבק עלולים לשבור את האחיזה של המקבע לשיניים. שנית צריך ערב ערב לצחצח במיוחד טוב את המקבע. שאם לא כן מצטברים מתחתיו שאריות אוכל שנרקבות, אבנית, דלקות ושאר מרעין בישין. 

חנן מתל חנן שואל:
מה המגרעות של מקבע מודבק?                   
משיב ד"ר רודולפסון: ראשית, כפי שהסברתי בנ'ל, צריך ערב ערב להקפיד לצחצח טוב את המקבע. שנית צריך להגיע לעיתים מזומנות למרפאה לבדיקה מדוקדקת של אחיזת המקבע בכל השינים בצורה חזקה. לעיתים המתרפא לא מרגיש שאחת ההדבקות השתחררה. או אז השן נודדת ומתעקמת. קשה אח'כ להביאה שוב למקום המקורי.

גאולה מגאולי תימן שואלת:
כמה זמן נשאר המקבע בפה?
ד"ר רודולפסון מסביר: אין זמן מוגדר. מומלץ למעשה להשאיר את המקבע בפה עד 100 כמו 20. לכל המוקדם אפשר להוריד את המקבע אחרי יציאה סופית של שיני הבינה התחתונות. בכל שלב, אחרי פרוק המקבע התחתון, אין בטחון שהמצב יישאר יציב לתמיד.

רוצים להתייעץ? התקשרו אלינו: 054-4875530 או השאירו פרטיכם בטופס
ונחזור אליכם בהקדם.