שולמית ב. שואלת:
כשהטיפול האורתודונטי נגמר והשיניים ישרות, למה צריך תהליך של שמירת מצב?
ד"ר רודולפסון עונה: בתהליך יישור השיניים מזיזים שיניים מהמיקום הלקוי למקום הנכון. ברור לגמרי שאז, כשהשניים זזו, הן לא יציבות. לכן בסוף הטיפול צריך לייצב את השורשים כדי שיתחזקו והעצם תיתפס במקום החדש. תהליך זה  לוקח יחסית הרבה זמן.

שולמית ממשיכה ושואלת:
כמה זמן צריך לשמור את המצב עד שיישאר קבוע ולא ישתנה?
ד"ר רודולפסון עונה: התקבעות המערכת שונה מאחד לאחר. אורך הזמן תלוי במספר משתנים. יש מעט מקרים שלא צריך קיבוע בכלל. לעומת זאת יש מקרים שלא מתקבעים אף פעם בצורה סופית. בד'כ הקיבוע לוקח בין שנה לשנתיים, בתנאי שהוא מבוצע לפי כל הכללים, לפי פרוטוקול מאד מוגדר שפותח ומיושם במרפאתנו.

יעל מעין יעל שואלת:
יש הבדל בין התקבעות השיניים בלסת עליונה להתקבעות השיניים בלסת תחתונה?                       
תשובתו של ד"ר רודולפסון: השיניים העליונות מתקבעות בדרך כלל טוב יותר מאשר השיניים בלסת תחתונה. אם אין הרגלים שמקלקלים את שיווי המשקל של הכוחות על השיניים העליונות הן מתקבעות טוב, אם מיישמים תהליכים מאד מוגדרים של קיבוע כפי שנהוג במרפאתנו.

חנן מתל חנן שואל:
למה יש בעיות יותר גדולות בקיבוע השיניים התחתונות?
תשובה: על השיניים בלסת תחתונה יש כוחות הדוחפים את השיניים קדימה. גם שיני הבינה בהתפתחותן ובקיעתן דוחפות את השיניים התחתונות בכוון חזיתי. הכוחות האלה פועלים לאורך כל חיי האדם. הכוחות האלה מצופפים את השינים הקדמיות התחתונות וגורמים לחוסר סדירות של קשת השיניים.

חנה מיד חנה שואלת:
לפי מה שקראתי יש כנראה גם שיטות שונות לקיבוע של לסת עליונה בשונה לקיבוע בלסת תחתונה?                             
המומחה עונה: אכן כך. בלסת עליונה מספיקה בדרך כלל פלטה עליונה. (ראי 'מכשירים ניידים נשלפים'). בלסת תחתונה צריך מקבע מודבק (ראי מקבעים מודבקים)

רוצים להתייעץ? התקשרו אלינו: 054-4875530 או השאירו פרטיכם בטופס
ונחזור אליכם בהקדם.