אביב מרמת אביב שואל:
האם יישור שניים עוזר כנגד נסיגות חניכיים?     
דר רודולפסון משיב: קיימים מקרים בהם שניים עומדות מחוץ לשורה, וזאת עד כדי כך שהשורשים בולטים אל מחוץ לעצם הלסת. הכנסת השניים לקשת מונעת או משפרת את המצב, וכך העצם שוב יכולה לעטוף את השורשים.

שמואל מכפר שמואל שואל:
יש מצבים שנסיגת חניכיים גורמת לנזק בלתי הפיך עקב יישור שיניים?                                          
מסביר ד"ר רודולפסון: כפי שאתה יכול לקרוא בתחתית דף השאלות בקשר ל'היגיינה באורתודונטיה'  לא היה ואין במרפאתנו לשום מתרפא נסיגות חניכיים אם היה שיתוף פעולה מלא בכל נושאי ההיגיינה. ההפך הוא הנכון. במרפאתנו מקבלים הרבה הסברים, מוטיבציה ותרגול על הצחצוח הנכון. או אז רמת הצחצוח והמודעות עולה. כך יוצא שבוגרים שעברו טיפול אצלנו חשופים הרבה פחות לנסיגות חניכיים, עששת ושאר מיני מרעין בישין.

שולה משלוותה שואלת:
אני אשה מבוגרת. השיניים התחתונות הקדמיות שלי מתחילות להיות ניידות. האם יש לך פתרון לבעיה?               
תשובתו של ד"ר רודולפסון: שולה היקרה, הבעיה שלך משותפת להרבה אנשים באוכלוסיה. רוב האנשים לא למדו בצורה מסודרת איך לצחצח שיניים נכון. גם אם למדו אותם תיאורטית, הם לא תרגלו את הצחצוח בצורה טכנית ביצועית בהדרכת שיננית. לכן רוב האנשים לא מצחצחים טוב את השניים התחתונות הקדמיות. דלקות קשות וקבועות באיזור זה גורמות לנסיגות חניכיים קשות. או אז אחזקת העצם שם נהיית מאד בעייתית והשניים מתחילות לזוז. במרפאתנו אנחנו מבצעים כשגרה מקבעים תחתונים. ראי מקבעים קבועים. אלה מחזקים את השיניים זו לזו וכך מאריכים את תוחלת החיים של השיניים בפה להרבה מאד שנים נוספות.

רוצים להתייעץ? התקשרו אלינו: 054-4875530 או השאירו פרטיכם בטופס
ונחזור אליכם בהקדם.