חיים מקרית חיים שואל:
מה הן שיניים כלואות?                   
ד"ר רודולפסון עונה: לא לעיתים קרובות (למזלנו) שיניים לא מוצאות את דרכן לבקוע. הן נשארות תקועות בתוך הלסת. זו תופעה שכיחה בשיני הבינה. שיניים אחרות שיש איתן בעיות הם הניבים העליונים. שיניים אחרות בד'כ בוקעות ולא נשארות תקועות בעצם, אך יש כמובן חריגים.

זיוה מעין זיון שואלת:
למה דווקא הניבים העליונים נפגעים בכליאה?      
המומחה משיב: הניבים העליונים מתפתחים מאד גבוה בלסת עליונה. בתנ'ך  הם נקראים 'שן העין' ולא בכדי. לניב יש דרך ארוכה עד לבקיעה. אם בדרך הבקיעה קיימת הפרעה ואפילו קטנה, השן מוסטת מדרכה המקורית ונתקעת.

יעקב מזיכרון יעקב שואל:
מה השלב הראשון באיתור שן כלואה?
             
עונה ד"ר רודולפסון: בעזרת צילומי רנטגן, ולעיתים CT , צריך למקם בדיוק את השן הכלואה ולקבל מידע תלת מימדי על העומק, ציר האורך של השן וכיו'ב.

רענן מרעננה שואל:
איזה הכנות נוספות צריך לבצע?                     
תשובתו של ד"ר רודולפסון: לעיתים הכליאה באה מחוסר מקום לכותרת השן בקשת השיניים. ואם כך, צריך ליצור מקום כדי לאפשר לשן להגיע למקום הנכון. צריך להכין מכשור קבוע כדי שנקבל כוחות עיגון אליהם אפשר יהיה למשוך את השן.

דוד מרמת דוד שואל:
כשהכל מוכן, איך מגיעים אל השן?            
משיב המומחה: או אז צריך להגיע אל השן ולקשור אותה. מרדימים את איזור החשיפה, ומדביקים סמך (קובייה) על הכותרת במקום מאד מסוים. מאד חשוב שהאורתודונט יהיה נוכח בניתוח. כך הוא מתרשם בהסתכלות ישירה מעמדת השן, מתכנן את המשיכה, מדביק את הסמך בעצמו ומכוון את חוט המשיכה בדיוק לפי תכנון שלבי המשיכה.

רוצים להתייעץ? התקשרו אלינו: 054-4875530 או השאירו פרטיכם בטופס
ונחזור אליכם בהקדם.