שאול מגבעת שאול שואל:
הבן שלי מפחד לבוא לטיפול אורתודונטי מרוב פחד מהכאבים. מה אפשר לעשות?   
ד"ר רודולפסון משיב: ראשית תסביר לבנך שהשלב הראשון הוא בדיקה. בבדיקה בנך יכיר אותי ותבטיח בשמי שלא אעשה שום טיפול. אתה תהיה איתו ותשמור שמה שהבטחתי אכן יבוצע. בבדיקה ובייעוץ נעלה את נושא הפחד בצורה מקיפה. או אז, כמו רוב הילדים, הוא יירגע ולא יפחד יותר. אם השיחה הזו לא תרגיע אותו, אמליץ על מפגש אחד או שניים של היפנוזה וברור לגמרי שהפחד יעלם כלא היה. כל זה בהנחה שבנך הוא ילד מקשיב ומבין.

אליעזר מכפר עזר שואל:
בתי שואלת איזה כאבים מצפים לה בתהליך יישור השיניים?  
תשובתו של ד"ר רודולפסון: באופן כללי אין כאבים בטיפול ליישור השיניים. במרפאתנו אנו דואגים בכל דרך אפשרית שהמטופלים לא יסבלו בזמן הטיפול. לעיתים אחרי הטיפול במרפאה, יש מחושים קלים וחוסר נוחות מסויימת שעוברים תוך יום יומיים.

אליעזר ממשיך ושואל:
אין בעיות בתחילת הטיפול?  
תשובתו של ד"ר רודולפסון: בתחילת הטיפול לוקחים דגמים של השיניים. זה תהליך מאד קצר. יש ילדים שהביצוע הזה לא נעים להם לכחצי דקה. גם כאן תהליך של היפנוזה עוזר מאד לעבור את השלב הזה ללא שום בעיה. הרכבת המיכשור (ואח'כ הורדתו) לא כואבים בכלל. אבל כל מכשיר חדש בפה הוא גוף זר. כמו שצריך להתרגל לרצועה של שעון חדש, משקפיים, נעלים חדשות וכד' צריך גם אורך רוח להתרגל למכשיר חדש בפה. במרפאה שלנו, כדי להציג לילדים את יישור השיניים כקל ביותר, אנחנו מחלקים את הרכבת המיכשור הקבוע לארבעה שלבים. ברוב המרפאות מרכיבים את כל המיכשור בבת אחת. או אז הסבל אכן גדול.

ואליעזר שואל הלאה:
בכל זאת, ללא שום הרגשות מסוגים שונים אי אפשר שהטיפול יעבור. מה בכ'ז מצפה לבתי?  
תשובה: אכן אחרי כל טיפול, בהפעלת השיניים, יש יומיים שלושה רגישות ללחצים. כלומר בלעיסה של דברים קשים, נגיסה בכוח וכד' נוצרת רגישות השניים ללחץ. או אז נותנים לילד לאכול אוכל רך והדברים מסתדרים מאליהם מהר מאד.

ציפורה מציפורי שואלת:
בכל זאת,מכשור שקבוע בפה, לעיתים חותך, דוקר וכד' מה עושים? 
תשובתו של ד"ר רודולפסון: כל ילד במרפאה מצויד בקופסא קטנה של שעווה. אם משתחרר חוט, קפיץ או כד' (וזה קורה נדיר), הילד\ה מרפדים את החוט עם השעווה. הילד מתקשר מידית למרפאה. תוך כמה שעות, באותו היום, הילד מתקבל מיידית ל'עזרה ראשונה'. פותרים לא את הבעיה בצורה יסודית ומקיפה והוא לא עוזב את המרפאה עד שהוא מרוצה לחלוטין.

רוצים להתייעץ? התקשרו אלינו: 054-4875530 או השאירו פרטיכם בטופס
ונחזור אליכם בהקדם.