חדווה שואלת:
גם ביישור שיניים יש שתלים, מהם?
תשובת ד"ר רודולפסון: כבר שנים רבות התפתחו שיטות להשתלות שיניים ברפואת שיניים כללית. באורתודונטיה התפתחה השיטה רק בשנים האחרונות. זו ה'מילה האחרונה' בהתפתחות האורתודונטיה החדישה ביותר.

נתן מנתניה שואל:
יש הבדלים בין שתלים רגילים לבין שתלים באורתודונטיה?
ד"ר רודולפסון עונה: קיימים הבדלים מאד מהותיים בין שתלים לשחזור שיניים חסרות לבין שתלים ביישור שיניים. השתלים הראשונים צריכים לשמש אותנו בפה הרבה שנים ולהיות יציבים כנגד כוחות לעיסה גדולים. לעומתם השתלים ליישור שיניים צריכים להישאר בפה בין כמה חודשים לשנה מקסימום. הכוחות המופעלים על השתלים קטנים יחסית. לכן השתלים קטנים ונקראים באנגלית: Mini Implants.

אביב מתל אביב שואל:
האם הרכבת השתלים כואבת?  
תשובתו של המומחה: הרכבת השתלים אינה כואבת. במרפאתנו עושים הרדמה מאד קלה ורדודה. הכנסת השתל לוקחת דקות ספורות. כל הרדמה לביצוע סתימה, טיפול שורש או כד' כואבת הרבה יותר מאשר הרדמה רדודה זו. אפשר לתאר את ההרגשה כמו צביטה בכוח בינוני. לאחר ההשתלה בדרך כלל לא מרגישים שום כאב, פרט לאי נוחיות מאד זמנית להתרגל לבליטה החדשה.

תקווה מפתח תקווה שואלת:
מה הבעיות ו\או הסיבוכים עם שתלים אורתודונטיים?
תשובה: בעיה ראשונה היא שצריך לשמור היטב על היגיינה של איזור השתל. אם לא כן תיווצר דלקת סביב השתל ויציבותו תתערער. סיבוכים יכולים להיות אם העצם באיזור השתל לא מספיק חזקה והשתל מתחיל לאבד מיציבותו.

תקווה ממשיכה ושואלת:
ומה אם קורה אחד הסיבוכים הנ'ל?
או אז צריך למצוא איזור אחר לשתל חדש. כאמור לפציינט התהליך לא מסובך, או קשה, או כואב. לנו האורתודונטים ההכנות והביצוע דורשים הרבה מיומנות, מקצועיות ודיוק. לכן יש הרבה אורתודונטים ששולחים את הביצוע לכירורגים. או אז העלות הרבה יותר גדולה. אנחנו מבצעים את השתלים במרפאתנו בד'כ ללא עלות נוספת.

בת שבע מבאר שבע שואלת:
לשם מה צריך שתלים אורתודונטיים?
ד"ר רודולפסון משיב: ביישור שיניים אנחנו מפעילים כוחות חלשים לצורך משיכת או דחיפת שיניים. מקור הכוח נקרא 'עיגון הכוח'.  תכנון כוחות העיגון הוא אחד השיקולים הגדולים ביותר של האורתודונט. מטפל לא מיומן גורם לנזקים בלתי הפיכים כשיש אבוד עיגון. השתלים האורתודונטיים באים להקל מאד על קבלת כוחות עיגון טובים, וכך לטיפול טוב יותר. מדובר בדרך כלל בטיפול במכשירים קבועים.

איילת מאילת שואלת:
האם הטיפול בעזרת שתלים מקל\מקצר את הטיפול האורתודונטי?
תשובה: אכן כן. במקרים מסויימים השתלים מקצרים את הטיפול ו\או מייתרים שימוש באביזרים אחרים שמסבכים את הטיפול.

 

רוצים להתייעץ? התקשרו אלינו: 054-4875530 או השאירו פרטיכם בטופס
ונחזור אליכם בהקדם.