מתוקה המתוקה שואלת:
הייתי עם בתי אצל אורתודונט שממליץ על עקירת שיניים קבועות. האם זה הכרחי?
ד"ר רודולפסון משיב: ברוב המקרים (אך לא תמיד) המלצה לעקירת שיניים באה כתוצאה מחוסר מקום לכל השיניים על גבי הלסת. אכן לעיתים חוסר המקום בלסת הוא כל כך גדול שאין ברירה אלא לוותר על שניים קבועות כדי ששאר השיניים תסודרנה טוב בקשת השיניים.

מתוקה ממשיכה ושואלת:
איך אוכל לדעת האם זה הכרחי אצל בתי?
תשובה: שיטות הטיפול מרפאתנו מאד שמרניות. בהרבה מאד מקרים, כשבמרפאות אחרות ממליצים על עקירת שיניים קבועות אפשר גם אחרת. או אז בטיפול מעט יותר ארוך אפשר ליצור מקום ולפזר את הצפיפות. כך אנחנו מצליחים להציל הרבה שיניים מעקירות. צריך לבדוק את בתך במרפאה ואז למדוד את גודל חוסר המקום, לברר דברים נוספים ואז לייעץ לך באופן פרטני האם אפשר במרפאתנו לעזור לכן.

חיים מגבעת חיים שואל
מהן הדרכים ליצור מקום לשיניים הצפופות?
עונה ד"ר רודולפסון: ראשית צריך לשמור על מרווחים טובים בשניים החלביות, ראה טיפולים בגיל מוקדם. וראה גם : מכשירים להצלת שיניים.זה תהליך חשוב לפני סוף התחלפות השיניים, או אז יש רזרבה של מקום אותו ניתן להשתמש מאוחר יותר לאחר סיום התחלפות השיניים לפיזור הצפיפויות. אם עושים תהליך זה, אפשר להציל הרבה שיניים קבועות מעקירות. זו סיבה חשובה לצורך להביא כל ילד\\ה לבדיקה בגיל 8-9 שנים.

וחיים ממשיך ושואל:
אם התהליך הנ'ל לא בוצע, מה האפשרויות האחרות?
המומחה עונה: אם הנער\ה באים מאוחר מידי לבדיקה – כשכל השניים קבועות, והרווחים החשובים שהיו בשיניים החלביות הלך לאבוד, תלוי מה גודל חוסר המקום. במקרים רבים אפשר להרחיב – להגדיל את הלסתות כך שאפשר יהיה להימנע מעקירת השניים הקבועות.

אילנה מאילנות שואלת:
איזה מכשירים יש כדי להזיז את השיניים?
ד"ר רודולפסון עונה: קיימים מכשירים מיוחדים, בהם משתמשים מעט מאד אורתודונטים. מכשירים אלה משמשים כדי להזיז את השיניים התחתונות אחורה. מדובר על 'קשת שפה תחתונה' שנקראת באנגלית: Lip Bumper. אם הנער\ה משתמשים בקשת הזו טוב, אפשר תוך כמה חודשים ליצור מקום ולהציל שניים קבועות מעקירות.
יש גם שיטות חדישות של הרכבת שתלים שעוזרים ליצירת מקום – ראי שתלים אורתודונטיים.

חנן מבית חנניה שואל:
האם תוצאת הרחבת הלסת – השניים כדי ליצור מקום נשארים יציבים גם אחרי הטיפול?
תשובה: זה תלוי במידה רבה בתהליכי הקיבוע, ראה מכשירים לשמירת התוצאה הסופית.

 

רוצים להתייעץ? התקשרו אלינו: 054-4875530 או השאירו פרטיכם בטופס
ונחזור אליכם בהקדם.