הבדלים בין מ.ק. לבין נייד?

שרה שואלת:
שאלתי שלושה אורתודונטים וכולם המליצו רק על מכשיר קבוע. אתה קובע שלעיתים דווקא מומלץ מכשור נשלף – למה?
ד"ר רודולפסון עונה: למכשור נייד יש כמה יתרונות.
ראשית, קיימים עיוותים בין הלסתות אותם אפשר לתקן רק עם מכשירים נשלפים. ראי 'מכשירים פונקציונליים'.
שנית, בד'כ מספיק להרכיב מכשירים ניידים כשני שליש יממה, כלומר כ 14-16 שעות בממוצע. זה אומר שהרכבה כל שעות השהייה בבית בדרך כלל מספיקה לפתור את  כל הליקויים הקיימים. או אז אפשר לתפקד מחוץ לבית ללא מכשירים בפה. זו מעלה גדולה לרוב המתבגרים והבוגרים.

יקיר מאלון שבות שואל: 
באיזה מקרים אתה ממליץ על מכשור נייד, בגלל שהמגרעות של מיכשור קבוע גדולות יותר?
תשובתו של המומחה: אחת הבעיות הגדולות במכשור קבוע היא שמירה קפדנית על היגיינה של הפה, השיניים, החניכיים והמיכשור. אי שמירה קפדנית על הניקיון גורמת לנזקים גדולים עד כדי כך שהם בלתי הפיכים. במקרים של חוסר שיתוף פעולה בנושא ההיגיינה, אני ממליץ על מיכשור נשלף אותו אפשר לנקות טוב מחוץ לפה. או אז ניקוי השיניים הרבה יותר קל ללא מיכשור בפה. ראה 'שיפור היגיינת הפה'

צאלה מצאלים שואלת:
אני יודעת שמכשור נשלף גורם לבעיות הגוי ודיבור לקויים.
תשובתו של ד"ר רודולפסון: זה אכן נכון כשהטיפולים מבוצעים על ידי כאלה שהם לא מומחים בטיפול במיכשור נייד. עם מסירת המיכשור צריך להיות דגש חזק מאד על תרגולי דיבור עם המכשיר החדש. אנחנו מסבירים לילד ולהורה את שלבי תרגול הדיבור הנכון. חלק משתוף הפעולה הראשוני הוא ללמוד לדבר ולבלוע רוק נכון. אם יש התמדה בנושא זה תוך ימים ספורים כל המתרפאים לומדים לדבר עד כדי כך טוב שלא שומעים שיש להם פלטה בפה.

יפה היפה שואלת:
מתי עדיפים מכשירים קבועים על אלה הנשלפים?
ד"ר רודולפסון עונה: יש תנועות שיניים, תנועות שורשים ותהליכים מיוחדים שאי אפשר ליצור במיכשור נשלף. המעלה העיקרית של מיכשור קבוע היא שהמיכשור קבוע ולא ניתן להסרה. זה מייתר את הצורך הגדול בשיתוף פעולה של המתרפא.

חסידה מכפר חסידים שואלת:
מה ההבדל בסבל שנוצר בטיפולים במיכשור קבוע לעומת זה שבמיכשור נשלף?
המומחה עונה: באופן כללי וגורף, יישור שיניים במרפאתנו לא כואב. אנחנו מתחשבים מאד במתרפאים שלנו, כך שהטיפולים עוברים ללא כאבים. יש לעיתים אי נוחות, קשיים בלעיסת דברים קשים וכד\'. אבל במיכשור קבוע יש לעתים שנפתחים קשרים, קפיץ משתחרר ודוקר או כד\'. במכשור נשלף מוציאים את הפלטה ובאים בהקדם לתיקון העיוות. לעומת זה במיכשור קבוע קיימים כאבים עד שמגיעים בהקדם למרפאה לסילוק הכאב. 

רוצים להתייעץ? התקשרו אלינו: 054-4875530 או השאירו פרטיכם בטופס
ונחזור אליכם בהקדם.