עזרא שואל:
מהם המכשירים הניידים – נשלפים? 
ד"ר רודולפסון משיב: מכשירים ניידים נקראים באירופה 'פלטות'. זאת משום הצורה השטוחה משהו שלהן. אלו מכשירים שניתנים להוצאה ולהרכבה בקלות ובמהירות. אי לכך גם נקראים – 'נשלפים'. בארץ הן מקובלות בעקר כ'שומרי מצב'.
(ראה סוגי טיפולים).

חדווה שואלת:
אפשר בפלטות גם ליישר שיניים?
תשובת ד"ר רודולפסון: המכשירים הנשלפים התפתחו מאד באירופה במאה הקודמת. שם התפתחו המכשירים עד כדי פתרון לכל לקויי הסגר על כל סוגיהם ותיקון עמדות השניים במרבית מיקומיהן הלקויות.

גליה שואלת:
למה צריך מכשירים נשלפים?
תשובה: המכשירים  יכולים לפתור הרבה מאד לקויים בעמדות השיניים, ולא צריך להרכיב את הפלטות לאורך כל שעות היממה. בדרך כלל מספיקה הרכבה של הפלטות לאורך כל שעות השהייה בבית. או אז אין מפגם אסטטי לאנשים שההופעה החיצונית מחוץ לבית מאד חשובה להם.

ציפורה שואלת:
מה מיוחד במכשירים ניידים?
ד"ר רודולפסון עונה? מכשירים ניידים יכולים לפתור בעיות שונות וקשות שמכשירים קבועים לא יכולים לפתור. מדובר בעקר באיזון לסתות. ראי 'סוגי טיפולים'

חנן שואל:
מה זה איזון לסתות?
תשובה: הלסתות צריכות להיות מאוזנות תלת ממדית. לדוגמא – כמו מכסה לקופסא. כלומר ביחסים הרוחביים, ביחסים החזיתיים וביחסים האנכיים. אצל הרבה אנשים קיימים עיוותים ביחסים בין  לסתות. בדרך כלל האנשים לא מודעים לעיוותים האלה. צריך מומחה ליישור שיניים כדי לאבחן את חוסר ההתאמה בין הלסתות. רק אורתודונט שמומחה במכשירים ניידים יודע איך לאזן בין הלסתות. למעשה אפשר לקרוא לאיזון הלסתות אורתופדיה של הלסתות.

חנן ממשיך ומקשה:
לשם מה צריך איזון בין הלסתות?
התשובה: מדובר בגורם חשוב מאד לתפקוד הנכון של הלסתות. התיפקוד הוא כל התנועות והפעולות שאנו מבצעים עם הפה.

רינה מבית שמש שואלת:
מה קורה אם הלסתות לא מאוזנות?
תשובתו של המומחה:  יש הרבה בעיות בלסתות שאנשים סובלים מהם. בדרך כלל הם אפילו לא יודעים שהבעיה היא ביחסים המעוותים בין הלסתות. לדוגמא: אנשים סובלים מקליקים כשהם פותחים וסוגרים את הפה. לעתים קליקים אלה מלויים בכאבים וקשיי לעיסה.  במקרים קשים, בזמן פיהוק חזק הלסת נתפסת כשהפתיחה מקסימלית והם לא יכולים לסגור את הלסת למצב הרגיל. או אז צריך להבהיל את המסכן לבית החולים כדי לשחרר את הלסת התפוסה במצב הפתוח במקסימום.

רוצים להתייעץ? התקשרו אלינו: 054-4875530 או השאירו פרטיכם בטופס
ונחזור אליכם בהקדם.