אמיר מאמירים שואל:
שמעתי שיש כל מיני שיטות בטיפול במיכשור קבוע.         
ד"ר רודולפסון מאשר: אכן יש שיטות שונות. במאת השנים האחרונות, הרבה מובילים בעולם האורתודונטיה ראו לנכון להמציא שיטות שונות. בדרך כלל צורת הסמכים (הקוביות) שונים. יוצא מזה שלכל שיטה יש פילוסופית טיפול שונה. כל שיטה משתדלת לעשות נפשות לעצמה כדי לקבל כמה שאפשר יותר עוסקים בשיטה החדשה. מאחרי כל שיטה עומדים בתי חרושת והרבה כסף.

גל מבת גלים שואלת:
איזה שיטה במיכשור קבוע הכי טובה?                         
ד"ר רודולפסון עונה: לכל שיטה יש מעלות וחסרונות. באוניברסיטאות אנחנו מנסים ללמד את השיטות הנפוצות והיעילות ביותר. כל בוגר בוחר לעצמו את השיטה איתה הוא מצליח ביותר. עם הפרסומים הרבים, הקורסים, הסדנאות וכיו'ב לעיתים אנחנו מנסים גם דברים חדשים. אי אפשר להצביע על שיטה הכי טובה. עם כל השיטות מגיעים לתוצאות טובות. זה תלוי רק ובעיקר במומחה ובדיוק צורות העבודה שלו.

יפה מיפו שואלת:
מה המעלות של מיכשור קבוע?     
                              
משיב ד"ר רודולפסון: במיכשור קבוע אפשר לנווט את השינים לכל כיוון רצוי. זאת בצורה טובה יותר מאשר בכל שיטה אחרת. כלומר, קדימה או אחורה, ימינה או שמאלה, בסיבוב לכל כוון רצוי, וגם, וזו המעלה הגדולה ביותר, אפשר לנווט את השורים לכל כוון רצוי וכך לשנות את ציר האורך של השיניים. תנועות שורשים אלה חשובות בעיקר לאחר עקירת שיניים.

יקיר מקיבוץ יקום שואל:
מה המגרעות בטיפול במיכשור קבוע?                   
תשובתו של ד"ר רודולפסון: למיכשור קבוע הרבה מגרעות. ראשית, יש מפגע אסטטי חמור כשעל השיניים נראים הרבה מתכות. שנית, המיכשור הקבוע כולא הרבה שאריות אוכל. יש לעיתים שסיבים, זיפים של מברשת השיניים ועוד, נתפסים ובכלל אי אפשר להוציאם. צחצוח השניים צריך להיות מאד יסודי ומקיף כל ערב, אחרת הנזקים גדולים מהתועלת. שלישית, לעיתים משתחררים חלקים שדוקרים, מגרים ופוצעים את הלשון, החניכיים ו\\או את השפתיים. גם יש הגבלה בלעיסה ונגיסת דברים קשים שעלולים לשבור את המיכשור. או אז תנועת השיניים עלולה להיות לכוונים לא רצויים.
בעיות הנוצרות בזמן טיפול במיכשור קבוע ופתרונן תמצאו בסירטון הבא:
קליק כפול: חשוב לצפייה למי שכבר בטיפול במיכשור קבוע:
(יהיה כאן בקרוב)

חיים מנווה חיים שואל:
האם הטיפול במיכשור קבוע מתקדם ונגמר מהר יותר מאשר בשיטות אחרות?                                      
המומחה עונה: בטיפול יש הרבה פקטורים ביולוגיים. כמו בכל שטחי הרפואה. זה לא מדע מדוייק כמו פיסיקה כימיה או כד\'. מהירות הטיפול תלויה בשיתוף פעולה, בתגובות של המערכות השונות במערכת הלעיסה.     הרבה תלוי ביעדים שהאורתודונט מציב לפניו.  ככל שהמטפל יותר דייקן הטיפול לוקח יותר זמן. הבעיה שהמתרפא לא יכול לדעת כמה התוצאה הסופית מושלמת או שהמטפל 'עיגל פינות'. יש לקויים שאפשר לפתור במיכשור פונקציונאלי הרבה יותר מהר מאשר במיכשור קבוע. לסיכום לשאלתך, תלוי מה הלקוי, האם אכן מיכשור קבוע הוא המיכשור המועדף, ותלוי במיומנות האורתודונט. 

רוצים להתייעץ? התקשרו אלינו: 054-4875530 או השאירו פרטיכם בטופס
ונחזור אליכם בהקדם.