מכשירים לשמירת התוצאה הסופית

בתהליך יישור השיניים מזיזים שיניים מהמיקום הלקוי למקום הנכון. ברור לגמרי שאז, כשהשניים זזו, הן לא יציבות. לכן בסוף הטיפול צריך לייצב את השורשים כדי שיתחזקו והעצם תיתפס במקום החדש. תהליך זה  לוקח יחסית הרבה זמן.

התקבעות המערכת שונה מאחד לאחר. אורך הזמן תלוי במספר משתנים. יש מעט מקרים שלא צריך קיבוע בכלל. לעומת זאת יש מקרים שלא מתקבעים אף פעם בצורה סופית. בד'כ הקיבוע לוקח בין שנה לשנתיים, בתנאי שהוא מבוצע לפי כל הכללים, לפי פרוטוקול מאד מוגדר שפותח ומיושם במרפאתנו.

השיניים העליונות מתקבעות בדרך כלל טוב יותר מאשר השיניים בלסת תחתונה. בלסת עליונה אנחנו מתקינים פלטה עליונה או קשתית שקופה. אם אין הרגלים שמקלקלים את שיווי המשקל של הכוחות על השיניים העליונות הן מתקבעות טוב, בתנאי שמיישמים תהליכים מאד מוגדרים של קיבוע כפי שפותח במרפאתנו.

לעיתים רחוקות, מסיבות מסויימות, השיניים העליונות בכל זאת לא מתקבעות. או אז נאלצים לבצע גם למעלה מקבע מודבק. יש למקבעים המודבקים בלסת עליונה מגרעות שונות שלא כאן המקום לפרטן. והרי מספר דוגמאות למקבעים עליונים:

על השיניים בלסת תחתונה אנחנו מתקינים מקבע מודבק  כי יש כוחות הדוחפים את השיניים קדימה לאורך כל חיי האדם.

גם שיני הבינה בהתפתחותן ובקיעתן דוחפות את השיניים התחתונות בכוון חזיתי. הכוחות האלה פועלים תמיד אצל כולנו.

הכוחות האלה מצופפים את השינים הקדמיות התחתונות וגורמים לחוסר סדירות של קשת השיניים. לכן מומלץ להשאיר את המקבע התחתון לאורך כל החיים. לכל המוקדם אפשר לפרק את המקבע אחרי יציאת שיני הבינה.

תמונות של קשתיות, פלטות ומקבע תחתון

המכשיר הזה לא כואב לא בהרכבה ולא אח'כ. לוקח יום יומיים להסתגל למכשיר. אח'כ המכשיר כבר לא   מפריע בכלל. אבל צריך לזכור כל ערב  שיש שם מכשיר אותו צריך לצחצח באופן יסודי.

למידע ופרטים נוספים חייגו 054-4875530 או מלאו את הטופס