מקבעים מודבקים  מרכיבים לשיניים קדמיות. בדרך כלל לחותכות התחתונות. די נדיר שיוצרים מקבעים מודבקים לשיני החזית העליונה (ראה 'טיפולים לשמירת מצב').  המקבעים נועדים לשמור את מצב סיום יישור השניים לשנים ארוכות.

מקבעים תחתונים, אם מתפקדים אתם טוב, שומרים בצורה מצויינת את התוצאה הסופית של יישור השיניים לשנים רבות ללא צורך בבצוע שום תהליך אחר.

    

בסיום טיפול במיכשור קבוע ברוב רובם של הטיפולים מתקינים את המקבע התחתון לפני הורדת המיכשור הקבוע. רק אחרי שמתרפא\\ת הסתגלו למכשיר המודבק ומתפקדים איתו נכון, רק אז מורידים את המיכשור הקבוע מלסת תחתונה.דוגמאות: 

 

צריך להימנע מנגיסות חזקות של אוכל קשה. כוחות חזקים על הדבק עלולים לשבור את האחיזה של המקבע לשיניים.

צריך ערב ערב לצחצח במיוחד טוב את המקבע. שאם לא כן מצטברים מתחתיו שאריות אוכל שנרקבות, אבנית, דלקות ושאר מרעין בישין. 

 

צריך להגיע לעיתים מזומנות למרפאה לבדיקה מדוקדקת של אחיזת המקבע בכל השינים בצורה חזקה. לעיתים המתרפא לא מרגיש שאחת ההדבקות השתחררה. או אז השן נודדת ומתעקמת. קשה אח'כ להביאה שוב למקום המקורי.

אין זמן מוגדר לכמה שנים צריך להשאיר את המקבע מודבק על השיניים מבפנים. מומלץ למעשה להשאיר את המקבע בפה עד 100 כמו 20. לכל המוקדם אפשר להוריד את המקבע אחרי יציאה סופית של שיני הבינה התחתונות. בכל שלב, אחרי פרוק המקבע התחתון, אין בטחון שהמצב יישאר יציב לתמיד.

מקבעים עליונים: בעוד מקבעים תחתונים אנחנו מתקינים כמעט באופן שיגרתי, הרי מקבעים עליונים רק לעיתים רחוקות, כמעט כשאין ברירה אחרת. יש הרבה סיבות לכך, שלא כאן המקום לפרט. ד"ר רודולפסון יסביר זאת אם וכאשר ידרש מקבע עליון.

המכשיר הזה לא כואב לא בהרכבה ולא אח'כ. לוקח יום יומיים להסתגל למכשיר. אח'כ המכשיר כבר לא   מפריע בכלל. אבל צריך לזכור כל ערב  שיש שם מכשיר אותו צריך לצחצח באופן יסודי.

מעונינים לדעת עוד? התקשרו אלינו: 
054-4875530 או השאירו פרטיכם בטופס