דני ק. מקרית מוצקין שואל:
הבנתי שאתה יודע לשרש הרגלים. על איזה הרגלים מדובר?
ד"ר רודולפסון עונה: מדובר בהרגלים הקשורים לתיפקודים של הפה. אלה הרגלים שמפריעים לשניים לצמוח ו\\או להיות במקומן הנכון.

דני ממשיך ושואל:
על איזה תיפקודים בדיוק מדובר?
תשובה: מציצת אצבע\\ות או אגודל\\ים. פה פתוח\\פעור כהרגל קבוע. נשימת פה.
    דחיפת לשון בדיבור ו\\או בבליעה.

דבורה א. שואלת:
לבת שלי אין שום הרגלים לא טובים. אם כך אני לא צריכה להביאה לבדיקה?
ד"ר רודולפסון משיב: ראשית יתכן שיש לה הרגל לא טוב שאת לא יכולה לאבחן. צריך בדיקות מיוחדות כדי לאשר או להכחיש הרגלים מסוימים. שנית בדיקה אורתודונטית יכולה לגלות גם בעיות אחרות שרופאי השיניים בדרך כלל לא מאבחנים (ראי: טיפולים בגיל מוקדם). 
        
שושנה מראש העין שואלת:
הבת שלי בת השמונה עדין מוצצת אגודל. מה לעשות?
ד"ר רודולפסון עונה: לפני שתביאי את בתך לטיפול של גמילה (ראה שיטות טיפול: שירוש הרגלים) גמילה ממציצת האגודל, את צריכה לשאול את עצמך אם היא כבר מספיק בוגרת לתהליך הזה. אם גומלים אותה 'בכוח', עלולים לגרום נזק. רק אם היא עצמה תרצה להיגמל ותעשה ניסיונות נפל, או אז אפשר לעזור לה בצורה טובה מאד.

שואל בעילום שם:
איך אתה יכול לשנות את הדחף העמוק של בתי למציצת אגודל?. המציצה טבועה כל כך עמוק בהתנהגות היום יומית שלה שזה ממש בלתי אפשרי!
ד"ר רודולפסון משיב: אפשרויות הגמילה תלויות בהרבה מאד משתנים. ראשית המודעות של בתך לנזק שהמציצה גורמת. שנית הרצון שלה להיגמל. מניסיוני הרב בגמילה ממציצת אגודל, גם חיילות, ואפילו מבוגרות מהן, הצלחנו לגמול בעזרת היפנוזה. (לא נתקלתי בגבר שמוצץ אגודל בגיל מבוגר. זה כנראה נחלת הנשים בלבד)
         
רבקה מבית שמש שואלת:
הבת שלי תמר, בת התשע נוחרת בלילה. יש מה לעשות?
ד"ר רודולפסון משיב: ראשית צריך לקחתה לרופא אף אוזן גרון. הרופא יבדוק את דרכי הנשימה. אם יש חסימה, המומחה יצטרך לדאוג לפתיחת דרכי הנשימה העליונים. לעיתים פעולה זו פותרת את הבעיה.

אחרי כחודשיים מתקשרת רבקה שוב ומדווחת:
אכן בתי עברה ניתוח להסרת הפוליפים אך הנחירות ממשיכות.
משיב ד"ר רודולפסון: או אז ההרגל השתרש. למרות שבתך יכולה לנשום דרך האף ההרגל התקבע. או אז צריך לעבוד עם תמר על שירוש ההרגל ולעבור לנשימת אף. אני עובד יחד עם קלינאית תקשורת שזו המומחיות שלה.

רוצים להתייעץ? התקשרו אלינו: 054-4875530 או השאירו פרטיכם בטופס
ונחזור אליכם בהקדם.